logo stranky

3. novoroční RC Rally Show 2016

Děkujeme všem jezdcům, kteří se zúčastnili třetího ročníku a oslavili tak “rc“ způsobem Nový rok. Překvapil nás vysoký počet ...přihlášených jezdců, kterých i přes mrazivé počasí dorazilo 29! Někteří přijeli jen tak protáhnou tělo a spálit nějaké ty “calorie“ – zřejmě za to mohlo novoroční předsevzetí, … nebo po dlouhé pauze si oživit a připomenout nějaké závodní návyky,….nebo odzkoušet novou či vylepšenou techniku atd. Věříme, že hlavním cílem bylo se pobavit, pokecat, nějakým tím vtipem nebo hláškou vytvořit výbornou náladu. Všem těmto jezdcům ze srdce děkujeme!

Nebudu se nějak rozepisovat o show, ale musím hned z kraje oznámit, že k jednotlivým časům si připočítejte + 32 vteřin, za což se hluboce omlouvám a nepočítal jsem s takovým rozdílem. Sice jsem ráno oba noťasy časově pároval, ale bohužel neznalostí s čerstvě nainstalovanými Windouwsi 10 na startovacích hodinách se mi to nepovedlo, nacož jsme přišli až během závodu.

Teď opravdu stručně. Ranní teplota -4°C (pocitová +1°C), přesto již po RZ1 došlo k odstoupení jezdce č. 30 z důvodu totálního zatuhnutí-promrznutí a se slovy:,,Na to se můžu…!“ ..odešel pěšky domů. V polovině závodu (asi tak p 2,5 hodinách)byla teplota sice-4°C, ale pocitová se vyhoupla k hranici -9°C, někteří jezdci již během RZ4 nedokázali bezpečně ovládat svůj vůz a některým dokonce dálkové ovládání vypadlo z rukou!! Konec závodu byl docela pro některé vysvobozením z utrpení mrazem, přestože ředitel závodu již po zahajovací RZ zatopil v mobilním ohništi, v kterém skončilo velké množství nevratných palet (zřejmě všechny co byly k dispozici) …..předčasně také shořel vánoční stromeček – děkujeme Ti Petrsi! Dodávám, že venkovní ...stálá teplota byla -4°C, ale pocitová se vyhoupla na nebezpečnou hranici možných omrzlin – 17°C! Závěrečné vyhlášení proběhlo v nové verzi a všichni přítomní si odnesli minimálně diplom a medailisti obvyklé ceny.

Těšíme se na další ročník, také na novou sezónu! Ještě jednou děkujeme a gratulujeme za předvedené výkony všem jezdcům a přes trvající mráz - stále skwjelou náladu! Nechtěl jsem nikoho jmenovat, ale Mates (M.Š) zajel vynikající závod, zaslouží si pochvalu a je velkým příslibem nejenom pro svůj team v letošní sezóně!

Za CRC Frantin